Firma Odbiory Mieszkań
pon. - pt. 9.00 - 20.00
sob. 9.00 - 14.00

Zamówienie odbioru:
formularz zamówienia
tel. kom. 505 450 293
e-mail: biuro@odbiorymieszkan.pl

NIP: 945-124-72-85
REGON: 120484367

mBank
30 1140 2004 0000 3202 4735 8164

Odbiór mieszkania od dewelopera

Korzystając z usług naszej firmy mogą być Państwo pewni, że dołożymy wszelkich starań do tego, aby lokal, który odbieracie od dewelopera lub spółdzielni był przekazany w Wasze ręce w jak najlepszym stanie technicznym. Specjalizujemy się w takich usługach jak odbiór mieszkania, który jest przez nas wykonywany w sposób bardzo dokładny i kompleksowy. W ramach prowadzonych prac sprawdzamy stan faktyczny budynku oraz jego zgodność z deklarowanym standardem wykończenia zawartym w dokumentacji projektowej. Stwierdzamy czy lokal nadaje się do zamieszkania i spełnia normy budowlane, a także wykrywamy ewentualne usterki. Świadczymy nasze usługi na terenie Warszawy oraz jej okolic. Podczas spotkania nasz pracownik sprawdzi:

 • wymiary pomieszczeń
 • krzywiznę ścian i jakość tynków
 • instalację elektryczną
 • instalację wodną i kanalizacyjną
 • wentylację
 • drzwi, okna, parapety
 • podłogi i posadzki
 • balkony, tarasy
 • grzejniki
 • osłony okienne

Odbiór mieszkania - krok po kroku

Po zakończeniu inwestycji przychodzi czas na odbiór techniczny lokalu. Nabywca sprawdza zgodność mieszkania z warunkami określonymi w umowie z deweloperem. Podczas procedury sporządza się protokół zdawczo-odbiorczy. To bardzo ważny moment, ponieważ wszelkie usterki i wady wykryte podczas odbioru wykonawca powinien zreperować na swój koszt.

Odbiór mieszkania od dewelopera można przeprowadzić samodzielnie, ale zdecydowanie lepiej zrobić to z pomocą fachowca. Specjalista sprawdzi nie tylko rozkład instalacji elektrycznej czy jakość montażu przyłączy hydraulicznych, ale oceni to, czego osoba spoza branży budowlanej może nie zauważyć, jak np. czy zastosowane w wykończeniu materiały odpowiadają tym opisanym w umowie.

Do odbioru technicznego mieszkania warto odpowiednio się przygotować. Jak to zrobić?

1. Umów spotkanie w ciągu dnia
W świetle dziennym łatwiej jest zauważyć wszelkie niedoróbki i niedociągnięcia. Sztuczne światło doskonale je maskuje. Najkorzystniejsza pora na odbiór mieszkania od dewelopera to przedpołudnie lub wczesne popołudnie, gdy wnętrze jest dobrze doświetlone światłem słonecznym.

2. Metraż
Metraż lokalu sprzedawanego jeszcze na etapie budowy budynku wyliczany jest na podstawie projektu. Umowa z deweloperem często zawiera zapis o granicy błędu, na ogół nie przekracza ona 2%. Wszelkie odstępstwa od tej umowy mogą być już podstawą do zmiany rozliczeń, a nawet odstąpienia od umowy. Warto dokładnie zmierzyć lokal.

3. Materiały wykończeniowe
Sprawdzamy je szczególnie pod kątem zastosowania tańszych zamienników.

4. Uszkodzenia
Uważnie oglądamy ściany, czy nie ma pęknięć, zarysowań, pęcherzy. Podłogi muszą trzymać poziom (nie licząc balkonu - lekki spad do odpływania wody). Okna i drzwi muszą otwierać się płynnie, nie mogą samoczynnie się zamykać, szyby nie mogą mieć zarysowań. Biały montaż sprawdzamy pod kątem prawidłowego montażu, braku uszkodzeń, zarysowań itp.

5. Poziomy i piony
Długa poziomica pozwoli skontrolować piony ścian i poziomy podłóg.

6. Wentylacja
Bardzo ważny element w mieszkaniu. Prędkość i przepływ powietrza wentylacyjnego mierzymy za pomocą anemometru.

Odbiór mieszkania od dewelopera, w zależności od metrażu, może potrwać od 1,5 do nawet 4 godzin. Koszt wynajęcia fachowca jest niewielki w porównaniu z kosztami napraw, jakie nabywca lokalu ryzykuje, nie wykrywając w porę usterek, za które zapłacić powinien wykonawca.

Podczas odbioru mieszkania specjalista określi, które usterki mają charakter krytyczny, a które nie będą mieć wpływu na komfort mieszkania. Wskaże, czy dany stan techniczny pozwala właścicielowi na podpisanie protokołu odbioru. Wymieni, które wady mogą generować problemy lub koszty (np. ryzyko pojawienia się wilgoci w mieszkaniu). Poradzi, co dalej zrobić z wykazanymi wadami lokalu oraz jak wyegzekwować ich usunięcie u dewelopera.

Cennik:

ODBIÓR MIESZKANIA pow.do 50 m2 standard deweloperski pow.od 50 do 100 m2 standard deweloperski pow.powyżej 100 m2 standard deweloperski Mieszkanie wykończone
Odbiór MIESZKANIA na terenie Warszawy 200 zł 250 zł 300 zł +50 zł
Odbiór MIESZKANIA (najbliższe okolice Warszawy np. Ząbki,Marki, Piaseczno...) 230 zł 280 zł 330 zł +50 zł
Odbiór MIESZKANIA (okolice Warszawy np.Mińsk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, żyrardów, Grójec...) 300 zł 350 zł 400 zł +50 zł

ODBIÓR DOMU pow.do 200 m2 standard deweloperski pow.200 m2 standard deweloperski Dom wykończony
Odbiór DOMU na terenie Warszawy 350 zł 550 zł +100 zł
Odbiór DOMU (najbliższe okolice Warszawy) 380 zł 580 zł +100 zł
Odbiór DOMU (okolice Warszawy) 450 zł 650 zł +100 zł

Odbiory grupowe:

Minimum 3 mieszkania w jednej inwestycji, jednego dnia (metraż do 50 m2) - 180 zł/mieszkanie

Minimum 3 mieszkania w jednej inwestycji , jednego dnia (metraż: 50-100 m2) - 220 zł/mieszkanie

Odbiór mieszkania przeprowadzamy w oparciu o Polskie Normy:

 • PN - 70/B-10101 - Roboty tynkowe. Tynki zwykłe. Wymagania i badania przy odbiorze.
 • PN - 72/B-10122 - Roboty okładzinowe. Suche tynki. Wymagania i badania przy odbiorze.
 • PN - 53/B-10145 - Podkład pod posadzki. Posadzki z płytek kamionkowych, lastrykowych i klinkierowych.
 • PN - 76/8841-22 - Podkład pod posadzki. Posadzki z parkietu i paneli podłogowych.
 • PN - EN/1279-1:2005(U) - Szkło w budownictwie. Szyby zespolone izolacyjne.
 • PN - 75/B-10121 - Okładziny z płytek ściennych ceramicznych szkliwionych. Wymagania i badania przy odbiorze.
 • PN - 88/B-10085 - Stolarka budowlana. Okna i drzwi. Wymagania i badania.

Warto przeczytać:

 • http://www.softax.pl
 • O ile wszystko idzie dobrze, po mniejszej lub większej liczbie miesięcy oczekiwania nadchodzi moment odbioru mieszkania. Jest to moment bardzo ważny - podpisując odbiór stwierdzamy, że mieszkanie jest w porządku i akceptujemy sposób w jaki zostało wybudowane. Możemy później domagać się usuwania usterek w oparciu o rękojmię lub gwarancję, ale nasza pozycja jest dużo słabsza niż przed odbiorem. Wyobraź sobie, że po odbiorze mieszkania developer pójdzie sobie i już się nigdy nie spotkacie. Nie jest to do końca prawda ale dobrze w ten sposób sprawę przemyśleć.
 • http://www.pinezka.pl
 • Na odbiór macie prawo zabrać swojego przedstawiciela, np. wspomnianego wcześniej inspektora lub kogokolwiek, kto swoim świeżym okiem oceni sytuację. Pamiętajcie, że na odbiór warto zarezerwować sobie kilka godzin, żeby bez pośpiechu i dokładnie obejrzeć produkt, który prawdopodobnie będziecie spłacali przez połowę swojego życia.
 • http://dom.gazeta.pl
 • Odbiór lokalu z inspektorem przypomina zabawę w dobrego i złego policjanta. On jest ten zły - wytyka deweloperowi (spółdzielni) wszystkie wady, ty ten dobry - tobie się podoba wszystko, ale skoro specjalista mówi, że coś jest nie tak...
All rights reserved / Warszawa 2019 Projekt i wykonanie: studiograficzne.com